İÜ İF Girişimcilik Kulübü Networking Oyunu

İÜ İF Girişimcilik Kulübü Networking Oyunu!

İÜ İF Girişimcilik Kulübü Yeni Dönemde İz Bırakmaya Hazırlanıyor

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Girişimcilik Kulübü yeni dönemde üye alımlarının bitimiyle toplantılarına hız kesmeden başladı. Kulübümüz, ilk departman toplantılarından sonra geçtiğimiz hafta sonu genel toplantısını da gerçekleştirdi.

İÜ İF Girişimcilik Kulübü Gittikçe Büyüyor

Gönül isterdi ki toplantılarımızın tümü yüz yüze olsun. Çaylarımız, kahvelerimiz eşliğinde güzelim kampüsümüzde iyice kaynaşıp sohbet edelim. Ne yazık ki hayaller böyleyken toplantılarımızı pandemi yüzünden artık herkesin hayatının mecburi bir parçası olan Zoom üzerinden eksiklerimiz olsa da oldukça yüksek bir katılımla gerçekleştirdik. Beklenenden daha eğlenceli ve interaktif geçtiğini düşünüyoruz. Umuyoruz ki herkes bizimle aynı fikirdedir.

Toplantıda öncelikle başkanımız ve başkan yardımcımız aramıza yeni katılan arkadaşlar için bilgilendirme yaparak görevlerini ve daha önceki deneyimlerini paylaştılar. Onların ardından da departmanların koordinatörleri söz aldı. Gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra sıra kaynaşıp  tanışmaya ve oyunlara geldi tabii ki.

Eğlence ve rekabet bir arada!

Normal zamanlarda yüz yüze yapılan “İÜ İF Girişimcilik Kulübü Networking Oyunu” Zoom’a taşındı. Herkes ikişerli gruplara bölündü ve birbirimizi tanımamız için sadece 30 saniyemiz vardı. İlk başta zamanı yönetmek ve çekingenlik gibi sorunlar yaşansa da birkaç denemeden sonra her şey yoluna girdi ve herkes çok eğlendi. Hatta zamanın yetmediği anlarda chatten sohbetler devam etti. Toplantıdan önce hazırlanmış bir oyun vardı ki, bu oyunda başarılı olabilmek ve ödülü kazanmak için herkesi pür dikkat dinlemek gerekiyordu çünkü konuşmaların arasında üstünde oldukça durulan hatta bazen tekrar söylenen birkaç şey vardı. Oyunda başarılı olmak için tüm bu ipuçlarını yakalamış olmak gerekiyordu. Oyunun başında kimse ne kazanacağını bilmiyordu ama yine de kıyasıya bir rekabet yaşandı. Konuşmaları dikkatle dinleyenler ve interneti hızlı olanlar şanslıydı. İlk üçe girenler ödülü kazanacaktı ve yaklaşık 20 soru soruldu. Son üç dört soruya kadar kimin kazanacağı çok net belli iken bir anda dengeler değişti ve birinci arkadaşımız dördüncülüğe düştü. Ama herkesten o kadar destek gördü ki teselli ödülü olarak başkandan yüz yüze görüşebileceğimiz bir zaman  ödülü elden alma sözünü kaptı.

Son olarak bir oyunumuz daha vardı. Bu seferki görevimiz beşerli gruplar halinde Medya ve İletişim departmanımızın hazırladığı bir puzzle tamamla oyunuydu. Zamanla yarışarak puzzleı tamamlayanlar ana gruba geri dönüp sohbete devam etti.

İki buçuk saate yakın süren toplantıda zamanın nasıl geçtiğini anlamadık bile. Bir sonraki toplantıyı dört gözle bekliyor ve en kısa zamanda pandeminin etkisinden kurtulup sağlıklı ve risksiz bir şekilde yüz yüze görüşmeyi umuyoruz.

 

Şevval Elif Kurnaz

Tags: No tags

Comments are closed.