Shift Up 18 Canlı Bloglama

Saat 09:30 itibarı ile boş koltuk sayımız azalmaya başladı !

Kulüp başkanımız Kadir Altın, kurucu ve onursal başkanımız Sefa Yılmazel girişimcilik ekosistemimizi bizimle paylaştı. Rektör yardımcımız Prof. Dr. Sedat Murat ve Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Koç  Shift Up’ın başlangıç konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

İlk oturumumuz Blockchain & Finansal Teknolojilere Etkisini Prof. Dr. Selim Yazıcı ile başladı. Bitcoin piyasaya yayılmadan silikon vadisi desteği ile Blockchain’e giriş yapan Cemil Şinasi Türün “Türkiye’de 40 senedir Blockchain vardı ! Yarım A4 ile yasal bir şekilde isim ve imza ile çek yazıp elden ele dolaşımı ile blockchain oluşturmuşuz !”

Iyzico COO’su Orkun Saitoğlu “İki tür bitcoin uğraşanları var; alıp satan yatırımcılar ve mining aktif kullananlar. Mining’i merak etmenizi tavsiye ederim.” 

Cemil Şinasi Türün “Elektronik posta postaneyi işlevsiz bıraktı. Bankalarınsa üç fonksiyonu olan para transferi, ödeme ve krediyi blockchain distrub edecek.”

Iyzico enterasan disruptiona aday bir marka

Blochchain temelinizi Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın tavsiyesi “BLOCHCHAIN 101” ile oluşturun !

 

Yatırımcı Panelimiz Ömer Erkmen moderatörlüğünde başladı. Ömer Erkmen, Berlin’de girişimcilere destek sağlayan bir üniversitenin duvarında “Öğrenme üretken çuvallamadır.” yazısından bahsederek dikkatimizi çekti.

“Girişimciye fırsat maliyeti de sermayedir.” /  “Ne zaman moralim bozulsa plazalar çevresinde koyun gibi dağılan insanlara bakarım. Lütfen mutlu olduğunuz işlerin peşinden koşun.” Ali Karabey (212 Melek Yatırımcı & Yatırımcı)

“Yatırımcının feda ettiği konfora verdiği önem ve konforuna dönüp dönmeyeceği bizim için çok önemlidir.” /  “Ne yaparsanız yapın hatalarınızı start up kültürüne bağlamayın.” Gülsüm Çıracı ( Melek Yatırımcı )

“Takıma ayak uydurma, veriye dayalı hareket, geri bildirime uygunluk girişimcinin temel taşlarıdır.” / “Kültürümüzde değiştirmemiz gereken en önemli nokta hataya kapalılıktır. Hata yapmaya açık olmak, hatayı örtbas etmemek başarılı bir girişimci için önemli bir faktördür.” Mehmet Onarcan ( Kurucu/Melek Yatırımcı )

 

Robot Sanbot fuayen alanında !!

Yapay zeka oturumumuza Ussal Şahbaz’ın “Yapay zeka, şirketler için bir çok ekosistemi bir araya getiren uygulamadır.” ifadesiyle başladık.

“Dijital dönüşümden en az korkan ülke Türkiye. Korkunun bu kadar az olduğu herkesin yapabileceğini düşündüğü bir iş dünyasına gireceksiniz.” / “Yapay zekanın yapamadığını yapacağız; duygusal ilişkileriniz, sorularınız sizin geleceğinizi belirleyecek.” Ussal Şahbaz (General Electric)

Start Up’lar Alpaslan Demir moderetörlüğünde başladı. Üniversite öğrencisi olsalardı teorinin dışına çıkarak sorgulayacakları konusunda görüş birliği sağladılar.

“Yatırımın tek yaptığı size zaman satın almaktır.” / “Fark edilmemizin en önemli faktörleri; geniş kitleye hitap, müşteri dönüşlerinin değerlendirilmesi ve inavasyona yönelik bir şirket kültürü sağlamaktır.” Andaç Türkmen (Paraşüt kurucu ortak)

“Müşterinin en fazla önem verdiği nokta şey sizden alacağı verimdir.” / “Insider takımının %1’ini meraklı lise öğrencileri oluşturuyor, onları geliştirmeye yönelik çalışırken daha lisedeyken yönelimleri geliştiriyoruz.” Muharrem Derinkök (Insider kurucu ortak)

“Yatırımcıyı siz seçin! Yatırımcılar sizin peşinizden koşmalı! Size müşteri sağlamaları bilgi birikimi sağlamaları network oluşturmaları çok önemli.” / “Bana gelen bir e-mail’i bile cevapsız bırakmadım, hayallere ışık olmak istiyorum, ülkemizden unicorn çıksın istiyorum.” Aytül Erçil (Vispera kurucu ortak & CEO)

 

eSpor panelimiz konuklarımızın bulundukları kocaman dünyayı tanıtmasıyla başladı.

“Oyun dünyasından gelen çocuklar gerek stratejileri gerek öğretileri ile yönetici koltuklarında fark yaratacaklar.” Feza Turunçoğlu Erim (Vestel Pazarlama İletişimi Grup Müdürü)

“Bütün markalarda 5 seneye oyuna istihdam mutlaka çıkacaktır.” / “Ofisimizde 9 kişiden 4’ü kadın, ben yapamam uzağım demeyin!” Doruk Demirsar (ESL Türkiye Ceo)

“Bu sektöre herhangi bir yer yerden başladıysanız sonsuzluğunun farkına varacaksınız, bu mecrada engel yok!” Can Gürsu (Royal Bandits LOL Takım sahibi)

“Dengeyi sağladıktan sonra eSporun çocukların gelişimine katkı sağladığını savunuyorum.” Serdar Ekrem Şirin (Galakticos LOL Takım Sahibi /Muse – Ceo)

 

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir