C67D3A3B-6553-4ADF-9136-03FD1B258D4F

Ders Çıkışı Hadi Bir Kahve İçelim Kafeleri!

Merhaba! Bu sene son sürat #farkyarat sloganımızla devam ediyoruz. Bu bloğumuzda da özellikle İstanbul Üniversiteliler için uygun fiyatlı, okul çıkışında gidebilecekleri yakın 5 lokasyonu seçerek cafeleri derledik. Umarız keyifle okur ve gittiğinizden memnun kalırsınız. İyi okumalar !

 

ÇAYİSTANBUL KİTAP & CAFE – BEYAZIT

İlk durağımız okulumuza en yakın konumda bulunan Çayistanbul. En önemli özelliği tabi ki kitap cafe olması. Dilerseniz kitap okuyabilir, ders çalışabilir ya da kulüp toplantılarınızı burada yapabilirsiniz. Özellikle cafenin alt katı bu durumlara çok müsait bizden söylemesi. Hem açık alan hem de kapalı alana sahip olmasıyla da oldukça büyük bir mekan. Fiyatlar görselliği ön plana alırsak gayet normal düzeyde. Ancak şöyle bir durum var ki okul çevresindeki cafelerde siparişlerin genel bir gecikme durumu var burada da bu tarz olaylar yaşanabiliyor, haberiniz olsun. Bunun dışında eğer canınız okuldan çok uzaklaşmak istemez ve farklı mekana gitmek isterseniz burayı size önerebiliriz. Umarız kitap cafeler insanlara kitapları sevdirerek bizi mutlu etmeye devam eder.

 

EVVELA – SİRKECİ

Bir cafe küçük, sıcacık olunca hele ki tatlısı da ön plana çıkarsa gidilmeden olmuyor. Burası da işte o cafelerden biri. Okulun önünden tramvay’a binip Sirkeci durağından inip yürüyerek kolayca gideceğiniz ve her türlü ulaşıma da yakın olduğundan iyi bir lokasyona sahip. Menüde bulunan “mümkünse” tatlısını denemelisiniz, porsiyonlar oldukça doyurucu. Fakat kalabalık gittiğinizde yer sıkıntısı olabilir, bekleyebilirsiniz. Bunun dışında oralardan geçerken canım tatlı çekti derseniz bir uğramanızı tavsiye ederim.         

ŞİRİN FIRIN – GALATA

Her manzara da gözümüze çarpan , içeri girmek için upuzun kuyruklar oluşan Galata Kulesi’nin oralardayız şimdi de. Kuleye giden yolun üzerinde adı gibi şirin mi şirin, tatlıları oldukça güzel, çeşitli olan menüsü ve makul fiyatlarıyla bize göre öğrencilerin gönlünde taht kuracak bu mekandan bahsetmeliydik tabi ki. İlk olarak kalabalık gittiğinizde sıra bekleyebilirsiniz, oldukça yoğun olabiliyor. Ürün çeşitliliği olarak pastalar, kurabiyeler, kekler, salatalar ve makarna gibi bir fırından fazlası aslında. Ve hepsi de çok lezzetli gözüküyor. Bunun dışında iyi bir bitter severseniz “Şeytan” kekini denemenizi tavsiye ederim. Hem Galata’yı görelim görmüşken de bir kahve ve yanında da tatlı olsun düşünceniz olursa buraya mutlaka uğrayıp görmenizi isteriz.

      

ATÖLYE KAFASI “HANGAR” – BALAT

Yıllar önce sessiz sakin bir yerken şimdi İstanbul’un ikonik bölgelerinden olan Balattayız. Bu bölgede hangar da öne çıkmış cafelerden biri. Özellikle adı üstünde “Hangar” dan bozma teması ve salaş görüntüsüyle insanlar rahat ediyor. Merkezi konumundan dolayı da sahilde gezebilir veya Balat’ın tarihi sokaklarına dalabilirsiniz. Cafe’nin içerisine baktığınızda göze çarpan ilk şeylerden biri de orada bulunan eşyaların tahtadan ve satılık olması !  Menü olarak baktığımızda ise fiyatlar düşük değil , bir hafta sonuna özel gidebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise gitmişken kahvaltı etmek. Diğer bir farklılık ise çatal ve bıçağın tahta olarak gelmesi eğer farklılıkları sevmiyorsanız söylememizde fayda var. Bunun dışında akşamları da canlı müzik etkinlikleri oluyor takip etmenizi öneririz !

   

COFFEETOPİA – EMİNÖNÜ

Son durağımız Eminönü de Nimet Abla’ya yakın bulunan Coffeetopia. Burası da Eminönü kalabalığında yorulduğunuzda veya zaman geçirmek isterseniz uğrayabileceğiniz bir yer. Ana konsept kahve olarak belirlendiği için konsept daha modern oluşturulmuş. Üst katta uzun bir masası mevcut kalabalık giderseniz oturmaya müsait bir ortam. Bizce aklınızda bulunsun yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz 😊

     

 

Fotoğraf kaynakları: Pinterest, coffee.digital, zomato, TripAdvisor

 

Yorum Ekle

Your email address will not be published. Required fields are marked *